Головна » Файли » Мої файли

УРОК ПРИСВЯЧЕНИЙ 25-РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ
27.08.2016, 16:24

УРОК ПРИСВЯЧЕНИЙ  25-РІЧЧЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

 

Мета: актуалізація ідеї соборності та суверенності держави – головних передумов розвитку незалежної України; ознайомити учнів з основними історичними етапами становлення державності України; формувати ціннісне ставлення до держави, суспільства;  формування та розвиток громадянської, історичної та національної свідомості школярів; формування активної громадянської позиції учнів і почуття патріотизму.

Хід уроку

                                               Буває, часом сліпну від краси.

                                                             Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–

                                       оці степи, це небо, ці ліси,

                                                   усе так гарно, чисто, незрадливо,

                                   усе як є – дорога, явори,

                                             усе моє, все зветься – Україна.

                                                                                             Ліна Костенко

 Оголошення теми. Вступне слово вчителя

Учитель. – Слова української поетеси Л. Костенко, якими розпочато наш урок, знайшли шлях до людських сердець та об’єднують наш народ у своїй любові до Батьківщини.

Особливо актуально ці слова звучать у рік відзначення 25-ї річниці від дня проголошення незалежності України та змушують кожного задуматися про нелегкий шлях до суверенності та державотворення.

Що означає Україна для кожного з нас?     (відповіді учнів)

 Україна незалежна уже 25 років. Хоча в історичних масштабах цей часовий проміжок незначний, однак наш народ пройшов тернистий шлях, перш ніж здобути таку омріяну незалежність. Дорогою ціною дісталася державі незалежність, адже нашому народу довелося пройти через утиски і в’язниці, зради та довгу героїчну боротьбу за свободу. Україна – це країна болю і краси, смутку і звитяжної відваги, відчаю і незламної віри. Шлях України до своєї незалежності осяяний постатями її патріотів, які віддали себе служінню держави, її майбутньому процвітанню.

 2016 рік, рік відзначення Україною 25-ліття своєї незалежності, Український інститут національної пам'яті назвав Роком Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті. Давайте пригадаємо ці історичні події.

Учень 1.  22 січня 1919 року – на Софійській площі в Києві урочисто проголошено Акт злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. З цього часу питання єдності української нації в українській політичній думці вже ніколи не ставилося під сумнів. Упродовж наступних десятиліть Акт злуки залишався символом боротьби за незалежну, соборну державу.

Учень 2.  15 березня 1939 року – Сейм Карпатської України проголосив Карпатську Україну незалежною державою.Державною мовою Карпатської України проголошувалася українська. Державним прапором затвердили національний синьо-жовтий прапор, а державним гербом – сполучення крайового герба (ведмідь у лівому червоному колі й чотири сині та три жовті смуги в правому півколі) з національним (тризуб Володимира Великого з хрестом на середньому зубі). Державним гімном оголосили національний гімн «Ще не вмерла Україна».

Учень 3.  30 червня 1941 року – в окупованому Німеччиною Львові проголошено відновлення Української Держави.

16 липня 1990 року – Верховна Рада Української РСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Державний суверенітет визначався як верховенство, самостійність, повнота і неподільність республіканської влади в межах території УРСР, незалежність і рівноправність у міжнародних відносинах.

Учень 4.  24 серпня 1991 року – Верховною Радою Української РСР прийнято Акт проголошення незалежності України. Історичне рішення було прийнято абсолютною більшістю: 346 голоси було віддано «за» проголошення незалежності, лише 1 – «проти».

Учень 5.  1 грудня 1991 року – відбувся Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України. Під час демократичного волевиявлення український народ підтвердив і засвідчив прагнення жити в суверенній державі.

Після повідомлення – перегляд та обговорення відеоролика https://www.youtube.com/watch?v=HGg7taje80s

  1. Інтерактивна вправа на  встановлення відповідності .

Україна – це історія народу, який протягом багатьох віків боровся за свою свободу і незалежність. Це його славні лицарі Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Богдан Хмельницький, Максим Залізняк, Іван Мазепа, Устим Кармалюк та багато інших, які віддали своє життя за щастя народу. Це й такі відомі всьому світові діячі української культури, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Олександр Довженко, Марія Заньковецька, Микола Лисенко.

-А зараз пропоную пригадати діячів ,які зробили вагомий внесок в історії України.

 Завдання : встановіть відповідність  політичного діяча-державотворця та його портрета (Іван Мазепа, Володимир Великий, Михайло Грушевський, Леонід Кравчук, Богдан Хмельницький, Ярослав Мудрий, Павло Скоропадський).

2.  Проведення  міні- дискусії.

Орієнтовні питання:

1. Ви є патріотом держави чи країни? Обґрунтуйте та поясніть, як ви розумієте різницю?

2. В умовах нинішньої політичної ситуації, проведення АТО, що, на вашу думку, може об’єднати українців? Поясність свою думку .  

3. Міні-проект «Україна – це…»

Створення колажу з малюнків на тему «Символи нашої країни»

Слово вчителя.

Ми – свідки історії України. Нині країна переживає надскладний етап становлення державності. На долю нашого покоління випала війна. Кожному українцю доводиться робити свій громадянський вибір, від якого залежить доля України. Пам’ятайте, діти, ви – майбутнє України. Україна – це ви! То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями прославляйте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України.  

Звучить пісня «День Незалежності» (муз.О.Бурміцький,сл.В.Мельников).

От і завершується наш урок. Сподіваюся, що тема, яку ми обговорювали сьогодні, залишить у ваших серцях безмежну любов до своєї держави і ви пишатиметеся тим, що ви – українці. Бережемо свою рідну землю та її святині!

 

 

Список використаних джерел:

  1. Методичні рекомендації для загальноосвітніх навчальних закладів до відзначення пам’ятних дат у рамках Року Державності України, розроблені Українським інститутом національної пам’яті.
  2. Незалежність України має майже сторічну історію [Електронний ресурс] // Український інститут національної пам'яті. - Режим доступу: http://www.memory.gov.ua/news/nezalezhnist-ukraini-mae-maizhe-storichnu-istoriyu

      3. Євромайдан, Революція Гідності [Електронний ресурс] // Вікіпедія. –    Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Євромайдан.

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Мої файли | Додав: такаяодна
Переглядів: 373 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 4.7/3
Всього коментарів: 0
avatar