Головна » Файли » Мої файли

Дивовижні метелики
22.03.2018, 19:10

Тема. Симетрія як засіб гармонізації форми. Ознайомлення з технікою монотипії. «Дивовижні метелики»

Мета: ознайомити дітей з деякими фактами з життя метеликів, характерними особливостями будови комах; продовжити формувати поняття про виражальні можливості теплих та холодних кольорів; розвивати сприйняття, вміння бачити прекрасне у природі та мистецтві, образне мислення, фантазію; виховувати бережливе ставлення до природи, викликати бажання зберегти її красу.

І. Організаційний момент

Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас в гості прилетів метелик із чарівного лужку. (музичний мультфільм “Веселі метелики”)

ІІ. Актуалізація опорних знань

1.Бесіда

Отже, які крила у метеликів? (У метеликів різнокольорові крила.)

Які вусики у метеликів? (Вусики підкручені, чорного кольору.)

Яких метеликів ви знаєте?

2. Розповідь про метеликів з демонстрацією зображень.

Древні римляни думали, що метелики походять від квіток, які відірвалися від рослин.

- Один з найбільш незвичайних метеликів — «павине око». Називається він так, бо на його крилах видно чотири плями. Ці цятки дуже схожі на очі. Вони навіть підфарбовані блакитним кольором, ніби райдужна оболонка справжнього ока. Коли «павине око» розкриває свої крильця, здається, ніби він на тебе пильно дивиться.

- Стрічарка тополева зустрічається переважно в зоні мішаних лісів Правобережжя, у Карпатах та Закарпатті, подекуди у Лісостепу та лісах степової зони. Вид занесено до Європейського червоного списку. Охороняється на багатьох заповідних територіях

Один із найкрасивіших метеликів на землі – парусник Поліксена, що зустрічається на Півдні нашої країни, також занесений до Червоної книги України.

- Ведмедиця зустрічається у листяних та мішаних лісах, особливо з густим підліском, на узліссях, галявинах, серед чагарників, особливо у вогких місцях — по берегах струмків та річок. Занесений до Червоної книги України.

- Сатурнія велика в Україні зустрічається майже повсюдно, крім Карпат та Полісся в лісах, у рідколіссі, серед чагарникових пустирів, у парках та садах. Найбільший метелик Європи. Розмах крил самця сягає 120 мм, самки — 150 мм. На кожному крилі є по одному великому очку. Очко чорне, облямоване охристорудим та чорним кільцями. Крила з кількома хвилястими лініями.

Метеликів як і інших тварин потрібно охороняти, адже зникнення малесеньких метеликів може викликати загибель цілої планети.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку:

Діти, як ви думаєте, що ми будемо сьогодні малювати? (Метеликів.)

Так сьогодні ми намалюємо нашого маленького гостя.

IV. Засвоєння нових знань

  1. Бесіда за картиною (2 хв)

Ось так бачить світ метеликів молодий художник Дмитро Кустанович (показ картини). Ця картина називається «Метелики». Дмитро Кустанович народився у Мінську в Білорусії, ще з дитинства почав малювати, після закінчення університету серйозно почав займатися малюванням і через деякий час став відомим художником. Подивіться уважно на картину. Який настрій вона викликає?

Які кольори використовує художник?

Як він зображує метеликів?

Як би ви назвали цю картину?

- А ось метелики на картині сучасної художниці Олексіїнко Лариси.

2. Показ зразка.

- Сьогодні ми будемо малювати в техніці монотипія. Монотипія - це техніка «унікального відбитка», поверхню або аркуш паперу покривають фарбою, а потім роблять з неї відбиток на аркуші.

V. Практична робота.

1. Поетапне виконання роботи.

2. Створення колективної об’ємної композиції.

VІ. Підсумок уроку.

Отже, що нового ви дізналися на уроці?

Який прийом малювання ми використовували?

Яких метеликів ви знаєте?

Які з них занесені до Червоної книги?

 

Категорія: Мої файли | Додав: такаяодна
Переглядів: 593 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar